Tematyka tegorocznego dnia otwartego kierunku międzynarodowych studiów polskich skupiła się wokół świata liczb, ich roli w życiu człowieka oraz znaczenia w kulturze. Pretekstem do takiej tematyki stało się święto liczby Pi obchodzone właśnie 14 marca.
W Sali Rady Wydziału Filologicznego zgromadzili się uczniowie z liceów, które współpracują z Katedrą Międzynarodowych Studiów Polskich w ramach umowy naukowo-dydaktycznej zawartej z Uniwersytet Śląskim oraz studenci kursu przygotowawczego prowadzonego przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ.
Wykład na temat W królestwie ludolfiny. Świat liczb w perspektywie kulturoznawczej wygłosił dr hab. prof. UŚ Romuald Cudak.
Warsztaty prowadziła prof. Jolanta Tambor, Czy środa jest w środku, czwartek jest czwarty, a december jest dziesiąty? Liczenie dni i miesięcy po polsku.
Warsztaty prof. Małgorzaty Kity, Raz, dwa, trzy… mówisz ty! „3” w języku i kulturze.
Zajęcia dr Katarzyny Frukacz, Fakty kontra cyfry, czyli o roli danych liczbowych w reportażu.
Warsztaty prowadziła dr Wioletta Hajduk-Gawron, Czas – ulotna wielkość wyrażana liczbą i metaforą.
Warsztaty dr. Marcina Maciołka pt. Pięć złoty czy pięć złotych? Dwie ręce czy dwoje rąk? O problemach związanych z użyciem liczebników.
Warsztaty prowadziły mgr Maria Belonogova, mgr Adriana Loiodice, Zixuan Liu, Liczymy na palcach w różnych językach świata.
Podczas prezentacji kierunku dr Jagna Malejka (redaktor naczelna) zaprezentowała rocznik studentów i doktorantów międzynarodowych studiów polskich „W kręgu Języków i Kultur”. O swojej pracy licencjackiej opowiadała studentka I roku studiów magisterskich Oliwia Gębuś.
Młodszymi kolegami, przyszłymi studentami opiekowały się studentki z koła naukowego „Wieża Babel”.
Spotkanie zakończono liczbowym quizem językowo-literackim, podczas którego możliwe było zdobycie cennych nagród.