Wydarzenia

Wrzesień 2017. Dr Agnieszka Tambor w PekinieOd 11 do 13 września 2017 roku dr Agnieszka Tambor brała udział w warsztatach dla nauczycieli i lektorów organizowanych przez Pekiński Uniwersytet Języków Obcych (BFSU). Podczas warsztatów odbyła zajęcia pokazowe ze studentami Katedry Języka Polskiego BFSU. Zajęcia obserwowali nie tylko wykładowcy i lektorzy z pekińskiej polonistyki, ale także goście z polonistyki w Kantonie. Poza tym podczas warsztatów dr Agnieszka Tambor wygłosiła wykład w języku angielskim otwarty dla wszystkich studentów BFSU. Na wykładzie Krótka historia polskiej animacji zjawiło się ponad 100 osób. Studenci nie uczący się do tej pory języka polskiego po wykładzie wyrażali swoje ogromne zainteresowanie polską kinematografią, a entuzjastyczne przyjęcie zarówno treści wykładu, jak i puszczanych podczas niego filmów pozwala mieć nadzieję na ich dalsze zainteresowanie Polską i jej kulturą.

Lipiec 2017. Studentki Msp na letniej szkole w Mandżurii. W dn. 12-26 lipca 2017 r. studentki Międzynarodowych studiów polskich Khrystyna Oleksyuk i Oliwia Gębuś przebywały na letniej szkole w Uniwersytecie Północnowschodnim w Shenyang (prowincja Liaoning) w Chinach w ramach umowy podpisanej przez Uniwersytet Śląski i Northeastern University.

Kwiecień 2017. Wizyta studentów Msp w Ambasadzie Chin w Warszawie. 21 kwietnia studenci kierunku Międzynarodowe studia polskie odwiedzili Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej. W wyjeździe wzięli udział studenci z sekcji Kultury Dalekiego Wschodu oraz specjalności: dyplomacja. Studentów przywitał Ambasador ChRL pan Xu Jian, później odbyła się sesja Q&A z młodymi chińskimi dyplomatami. Na koniec wizyty studenci MSP mieli możliwość prywatnej rozmowy zarówno z pracownikami Ambasady, jak i z samym Ambasadorem.

Zdjęcie użytkownika Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ.

Listopad 2016. Prof. Zhao Gang w Katedrze MSP. W I semestrze roku akademickiego 2016/2017 Katedra MSP gościła, jako profesora wizytującego, prof. Zhao Ganga z Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych. Prof. Zhao Gang spotkał się z pracownikami KMSP oraz przeprowadził wykłady dla studentów II i III roku Msp (licencjat) z sekcji Kultury Dalekiego Wschodu.