Uniwersytet „Paris-Sorbonne (Paris IV)” w Paryżu

Paryż to magiczne miejsce. Zabytki, które spotykamy na każdym kroku, liczne muzea, teatry spowodują, że każdy dzień będzie zdawał się niezapomniany i wyjątkowy. Najsłynniejsze muzeum świata – Luwr oferuje Ci spotkanie ze sztuką minionych wieków, a jeżeli interesuje Cię sztuka współczesna to Centre Georges Pompidou jest miejscem stworzonym dla Ciebie. Pozwól się zauroczyć Polami Elizejskimi oraz Laskiem Bulońskim oraz innymi fascynującymi miejscami Paryża. Jeżeli chcesz odpocząć i iść się zabawić, to Eurodisneyland zapewni Ci odpowiednią rozrywkę. Urocze miejsca w uliczkach miasta miłości sprawią, że nie zechcesz go opuszczać, a z pewnością tam wrócisz.
Sorbona jest jednym z największych i najstarszych uniwersytetów europejskich. Posiada wielowiekową tradycję w edukowaniu młodych ludzi, którzy pragną pogłębić swoje pasje i rozwinąć umiejętności.
Sorbona jest uniwersytetem wielokulturowym, na którym studiują ludzie z każdego zakątka świata. Głównymi kierunkami na Sorbonie są nauki humanistyczne. Jeżeli więc interesujesz się historią sztuki czy muzyką, to Sorbona zapewni Ci najlepsze ku temu warunki. Na sorbońskiej polonistyce spotkasz wyśmienitych wykładowców. Polecamy językoznawcze wykłady prof. Helené Włodarczyk, historię i teorię literatury prof. Michała Masłowskiego, zajecia z przekładu Anny Demandre-Synoradzkiej. Na stronach Sorbony znajdziesz informacje i o innych niezwykle ciekawych zajęciach.

5 powodów, dla których warto studiować na Sorbonie:

1. 800 lat tradycji naukowej.
  2. Degustacja wspaniałej kuchni francuskiej (możesz sprawdzić, jak smakują ślimaki i żabie udka z winem francuskim).
  3. Romantycznych dni i noce w mieście miłości.
  4. Poszukiwanie śladów wielkich Polaków, którzy studiowali na Sorbonie i mieszkali w Paryżu: Stanisław Konarski, Stanisław Staszic, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacji, Fryderyk Chopin i…
  5. Obcowanie ze sztuką i zabytkami europejskimi.