Uniwersytet „Le Mirail” w Tuluzie

Tuluza, zwana inaczej różowym miastem („la ville rose”), położona nad leniwą rzeką Garonną, sprawia wrażenie sennego, beztroskiego miasteczka, ale pod tą spokojną otoczką, tętni akademickie życie pełne imprez, spotkań kulturalnych oraz wszędobylskiej sztuki.
Kręte, wąskie, niezwykle tajemnicze uliczki oplatają Tuluzę. Znajdują się na nich puby, klimatyczne knajpki, w których słychać gwar śmiech studentów, którzy wieczorami gromadzą się, by wspólnie się bawić, rozmawiać, czy tylko posiedzieć przy serze i lampce wina.

Tuluza jest drugim największym ośrodkiem akademickim we Francji. Posiada bogatą historię oraz międzynarodowy prestiż. Podzielony jest na kilka mniejszych uniwersytetów, które wchodzą w skład całego uniwersytetu. Nas interesuje II Toulouse – Le Mirail, gdzie są kierunki humanistyczne oraz kierunki powiązane ze sztuką. Można wybrać m.in. następujące kierunki: sztuka, literatura, językoznawstwo, czy też kierunek językowy.

5 powodów, dla których warto studiować w Tuluzie:

1. Przepiękne miasto z budynkami z różowej cegły
  2. Studenckie klimaty, liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe
  3. Uniwersytet z wieloletnią tradycją o światowej renomie
  4. Możliwość spróbowania doskonałych win i serów
  5. Poznanie nowych ciekawych ludzi, nie tylko z Francji, ale także z całego świata