Uniwersytet im. Palackiego w Ołomuńcu

KMSP, SJiKP: języki obce, język ojczysty (język polski)
INoLP: języki i nauki filologiczne – języki obce/język ojczysty

Ołomuniec – piękne miasto, pełne niesamowitej, cudownej, architektury, mnóstwa fontann i magicznych uliczek, gdzie można przeżyć niezapomniane chwile. Miasto kultury, teatrów, kin, festynów, festiwali i koncertów. Miasto małych knajpek, piwnic oraz czeskich gospód. Czego trzeba więcej studentowi do życia? Dodatkowo należy podkreślić, że jest to jedno z najstarszych miast w Czechach, o bogatej tradycji, wspaniałej czeskiej kulturze, w której od razu się zakochasz. Rzeczy, które koniecznie musisz zobaczyć to: kolumna Trójcy Przenajświętszej, ratusz z XIII wieku, rozbudowany w XV wieku, zamek (Olomoucký hrad) z dawnym pałacem biskupa, w którym mieści się Muzeum archidiecezjalne, liczne kościoły oraz kamienice. Zawsze można po trudach zwiedzania zażyć odprężającej kąpieli w miejskim aquaparku.
Uniwersytet im. Palackiego jest drugim najstarszym uniwersytetem w Czechach. Nobiles oblige, dlatego na tym uniwersytecie kładzie się duży nacisk na jakość kształcenia. Wśród wielu wydziałów na tym uniwersytecie, szczególnie można polecić na Wydziale Filozoficznym, kierunek filologii polskiej, który działa szczególnie prężnie – tam można spojrzeć na język polski oczami obcokrajowców. Oprócz bardzo dobrego zaplecza naukowego, warto zwrócić uwagę na stronę techniczną. Wszelkie sprawy zakwaterowania oraz inne sprawy administracyjne załatwiane są bardzo szybko, a w razie jakichkolwiek problemów na uczelni zawsze znajdą się osoby, które z miłą chęcią udzielą pomocy.

5 powodów, dla których warto studiować w Ołomuńcu:

1. Jedno z najpiękniejszych miast Czech i Europy.
  2. Niezwykle klimatyczne i magiczne miejsca.
  3. Możliwość spróbowania miejscowego specjału – serków ołomunieckich, które mają oryginalny kształt walca i podawane są zwykle do wyśmienitego czeskiego piwa.
  4. Świetny kampus studencki, rewelacyjna polonistyczna pracownia komputerowa.
  5. Uczestnictwo w wielu imprezach organizowanych przez miasto.