Uniwersytet im. Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy

Bańska Bystrzyca – miejsce gdzie inaczej płynie czas. Jeżeli jesteś zmęczony nieustannym hałasem, zabieganiem i pragniesz chwili spokoju, kontemplacji, zadumy nad swoim życiem, to wyjazd na studia do Bańskiej Bystrzycy na pewno ci to umożliwi. Owo malownicze miasto położone w Kotlinie Bańskobystrzyckiej, jest nie tylko oazą spokoju, ale także miejscem, gdzie można spędzić naprawdę ciekawe, a zarazem piękne chwile. Klucząc po wąskich, prawdziwie magicznych uliczkach, obcując z piękna architekturą (staromiejski rynek, kościół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP, późnogotycki pałac – Dom Macieja), można zakochać się w tym mieście. Dla relaksu można wybrać się w piękne rejony Tatr Wysokich, czy zażyć odprężających kąpieli w wodach termalnych. Blisko uniwersytetu znajduje się opera, a bilety do niej są naprawdę w bardzo przystępnych cenach.
     Na Uniwersytecie w Bańskiej Bystrzycy panuje duża wyrozumiałość w stosunku do studentów, którzy przyjeżdżają tu studiować z zagranicy. Wykładowcy są chętni do pomocy i udzielają wszelkich potrzebnych porad. Na wydziale humanistycznym można znaleźć takie kierunki, jak kultura europejska czy filologia słowiańska. Bardzo dobrze rozwinięte jest zaplecze sportowo-rekreacyjne na Uniwersytecie, gdzie można korzystać z basenu, siłowni, aerobiku, fitnessu, piłki nożnej, siatkówki czy koszyków.

5 powodów, dla których warto studiować w Bańskiej Bystrzycy:

1. Możliwość wypoczęcia i studiowania w spokojnej atmosferze.
  2. Tanie zakwaterowanie oraz niski koszt pobytu.
  3. Uprzejma i pomocna kadra pedagogiczna.
  4. Urokliwe miejsca oraz możliwość poznania obcej, a zarazem tak bliskiej nam kultury.
  5. Ośrodek sportu i rekreacji, a na amatorów górskich wycieczek czekają słowackie Tatry.