Uniwersytet im. Marcina Lutra w Halle

Witaj w świecie kompozytorów, artystów i wolnomyślicieli. Jeżeli zaliczasz siebie do tego grona, to uniwersytet w Halle został stworzony specjalnie dla ciebie. Halle jest pięknym miastem, które w małym stopniu zostało zniszczone podczas II wojny światowej, dlatego można przechadzać się wśród doskonale zachowanych kamienic i urokliwych uliczek oraz licznych zabytków. Halle to idealne miejsce do studiowania. Jeżeli jesteś koneserem muzyki klasycznej to z pewnością ucieszy cię wiadomość, że w tym mieście organizowany jest festiwal muzyczny im. Georga Friedrich Händla (bo w tym mieście kompozytor się urodził).
Uniwersytet w Halle powstał jako połączenia uniwersytetu w Wittenberdze i uniwersytetu w Halle. Patronem jest Marcin Luter, co sprawia, że uniwersytet sprzyja rozwojowi myśli humanistycznej i pozwala rozwinąć skrzydła niespokojnym duchom. Silne korzenie filozoficzne sprawiają, że każdy kierunek łączy swoje zainteresowania, z myślą filozoficzną. Mimo, że Uniwersytet Marcina Lutra nie jest uczelnią artystyczną, posiada orkiestrę akademicką i chór, które tworzą tzw. Collegium musicum. Członkami są najbardziej utalentowani studenci różnych wydziałów, a także absolwenci i pracownicy akademiccy uczelni. Jeżeli więc drzemie w tobie muzyczna dusza, to masz szanse się wykazać.

5 powodów, dla których warto studiować w Halle:

1. Niezwykle urokliwe miasto, z dobrze zachowaną architekturą
  2. Możliwość rozwinięcia swojego światopoglądu
  3. Wspaniała atmosfera, tam możesz być tym, kim jesteś naprawdę
  4. Bardzo dobrze rozwinięte kierunki humanistyczne, w tym kierunki filologiczne, dużo zajęć polonistycznych i tłumaczeniowych
  5. Możliwość rozwinięcia swoich talentów muzycznych