Uniwersytet im. Komeńskiego w Bratysławie

Bratysława, stolica i największe miasto Słowacji. Centrum życia kulturalnego i politycznego państwa. Leży nad Dunajem. Architektura łączy w sobie nowoczesność oraz tradycję. Miasto zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat urokliwym uliczkom, pełnym kawiarni i pubów.
Bratysława jest atrakcyjnym miejscem dla turystów ze wszystkich stron świata. Zapewnia szereg rozrywek, m.in. festiwale teatralne, fotograficzne oraz możliwość zwiedzenia wielu interesujących muzeów.
Bratysława zapewnia bardzo dobry poziom szkolnictwa wyższego. Studenci zagraniczni mają możliwość uczestnictwa w intensywnym kursie językowym, kończącym się egzaminem. Zajęcia na polonistyce prowadzone są w języku polskim i słowackim, na innych kierunkach po słowacku i po angielsku.
Uniwersytet w Bratysławie oferuje również tydzień adaptacyjny, podczas którego obcokrajowcy odkrywają uroki miasta, tamtejszą kulturę i obyczaje.

5 powodów, dla których warto studiować w Bratysławie:

1. Możliwość poznania i wymiany doświadczeń z ludźmi z różnych stron świata.
  2. Doskonalenie umiejętności językowych.
  3. Poznanie kultury południowych sąsiadów.
  4. Stąd pół godziny do Wiednia i do Budapesztu.
  5. Okolice Bratysławy to miejsce, gdzie swą działalność prowadzili św. św. Cyryl i Metody.