Universita degli Studi di Genova

Słońce, plaża, może, przepiękne widoki, architektura. Te słowa najpełniej oddają atmosferę i charakter tego włoskiego miasta. Położona nad zatoką Genueńską, nad morzem Ligurskim Genua jest dużym ośrodkiem kulturalnym, a także największym portem morskim we Włoszech, co oznacza, że jeżeli lubisz ryby i owoce morza, to możesz być pewien, że zawsze będą one świeże.
Genua jest rodzinnym miastem Krzysztofa Kolumba, tam też znajduje się jego dom (rekonstrukcja). Genua posiada bogate zbory malarskie, m.in. takich mistrzów, jak: Caravaggio, Veronese. Jest tam także muzeum sztuki orientalnej. Jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki, to studia w Genui są dla Ciebie. Uniwersytet w Genui powstał w 1481 roku i jest jednym z największych uniwersytetów we Włoszech. Posiada 11 wydziałów, w tym wydział Języków Obcych i Literatury. Uniwersytet posiada doskonałe zaplecze sportowe (m.in. squash, windsurfing, piłka nożna, aerobik). Ponadto studiując na uniwersytecie w Genui, masz możliwość poznania przebogatej kultury Włoch oraz zapoznania się ze studentami z różnych stron świata, co pozwoli ci rozwinąć swoje horyzonty myślowe.

Pięć powodów, dla których warto studiować w Genui:

1. Przepiękne krajobrazy oraz wspaniałe morze i plaża
  2. Poznanie kultury genueńskiej – malarstwo, architektura
  3. Uniwersytet z wieloletnim doświadczeniem, łączący tradycję z nowoczesnością, pomocna kadra profesorska, nastawiona życzliwie do studenta
  4. U nabrzeża do zwiedzania statek, który „zagrał” główną rolę w „Piratach” Romana Polańskiego
  5. Rewelacyjne Oceanarium