Katolicki Uniwersytet im. Pétera Pázmánya

Piliscsaba to niewielka miejscowość położona w pobliżu Budapesztu w dolinie między wzgórzami Budzińskimi i wzniesieniami pasma Pilis. Jej nazwa wywodzi się z połączenia słów: Pilis (nazwa pasma górskiego) oraz Csaba (imię syna wielkiego władcy Węgier Attili, który – zgodnie z legendą – często odwiedzał tamtejszą okolicę). Największą atrakcją malowniczo położonej wioski jest prężnie działający Katolicki Uniwersytet im. Pétera Pázmánya (Katolikus Egyetem Bölcsészkara), jednej z najstarszych i najważniejszych uczelni na Węgrzech. Jeśli więc chcesz odpocząć od zgiełku wielkiego miasta i na jakiś czas zaszyć się w tej ciekawej, multikulturowej miejscowości – to miejsce jest do tego celu wprost wymarzone!

5 powodów, dla których warto studiować w Piliscsabie:

1. Uniwersytet reprezentuje wysoki poziom nauczania oraz przywiązanie do trwałych wartości.
  2. Uczelnia mieści się w jednym z najnowocześniejszych kampusów studenckich na Węgrzech.
  3. W Piliscsabie warto zobaczyć również: barokowy kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem NMP (z 1728 r.) oraz podkreślający otwartość tamtejszych mieszkańców pomnik mniejszości narodowych.
  4. Niezwykle atrakcyjna jest bliskość Budapesztu, gdzie znajduje się centrum życia kulturalnego kraju; możesz poznać zarówno stolicę, jak i małą (ale ważną dla życia naukowego) miejscowość.
  5. Zasmakujesz w węgierskiej kulturze, gościnności i wyśmienitej kuchni.